הקשר שבין מדיטציה וסרטן

לתרגול מדיטציה יכולות להיות השפעות מטיבות רבות הן כאשר בריאותינו טובה והן כאשר אנו מתמודדים עם מחלה כמו סרטן. השפעות מטיבות אלו ידועות למתרגלי מדיטציה מזה אלפי שנים, וכיום גם מחקרים מדעיים רבים מאששים זאת. ההשפעה המטיבה עשויה להתבטא גם ברמה הגופנית, וגם בממד הרגש, המנטלי והנפשי/רוחני.

כאשר מתרגלים מדיטציה מייצרים תנאים המאפשרים לגוף ולתודעה להירגע ולהרפות. כאשר מתאפשרות הרפיה ורגיעה, מתאפשרת ירידה ברמות המתח, הלחץ, הדאגה או החרדה. כאשר רמות הדאגה והלחץ יורדות, נוצרים תנאים חדשים המאפשרים למערכת החיסון הטבעית של הגוף לשוב לתפקד בצורה התורמת יותר לבריאות.

דרך תרגול מדיטציה ניתן גם ללמוד להתייחס בצורה מיטיבה ומועילה יותר להלכי רוח, מחשבות ורגשות שליליים אשר מופיעים ביתר שאת כאשר ישנה מחלה ואי וודאות גדולה לגבי בריאותינו. כאשר מתרגלים מדיטציה לומדים, מתרגלים ומטפחים גישה אחרת להלכי הרוח השליליים, גישה של טוב לב, חמלה ואי- היאחזות במחשבות ורגשות שליליים. גישה זו היא פתח יציאה מהמערבולות הרגשיות והמחשבתיות שכובלות ומאמללות אותנו. דרך מדיטציה אנו מגלים שניתן לשהות יותר ויותר במלאות של הרגע הנוכחי, מבלי להסתבך, או להסתבך פחות, בכעסים ובאשמה בשל העבר ומבלי להיות מוצפים בדאגות ובפחדים לגבי העתיד. דרך מדיטציה ניתן להתחבר יותר ויותר לשקט ולשלווה שמצויים בכל רגע, אם רק נהיה קשובים יותר ומוטרדים פחות.

המורה יונתן דומיניץ בשיחה על מדיטציה והתמודדות עם מחלות מאיימות חיים

שיחה עם גלי בניה על פרויקט המדיטציה אחד על אחד לליווי חולי סרטן

לקריאה נוספת

Experienced practitioners guide and escort cancer patients in mindfulness meditation.

מתרגלים מנוסים מלווים מתמודדים עם סרטן בתרגול ולימוד מדיטציה

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now