מתמודדים מספרים

שמחים לחלוק אתכם ממכתבי התודה שהגיעו אלינו

טלי מאירזון, מתמודדת בתכנית, אותה מלווה אביגיל גרץ.
צולם ונערך ע"י איתן הרמן באדיבותו הרבה.

יולי לינסן, רמת השרון:

 

"לשלומית, נחמה ושאר הצוות הקסום,

 

במאי האחרון גיליתי שאני חולה בסרטן אגרסיבי בשלב מתקדם מאוד. מצבי הנפשי בעת הגילוי היה גרוע מאוד ולמרות נסיונות הסביבה לעזור, הרגשתי שאף אחד לא באמת מבין אותי. מכרה רחוקה סיפרה לי על העמותה שלכם וברגע של אופטימיות יצרתי קשר. בעזרתה של נחמה המקסימה שלומית נכנסה לחיי ומאז הכל התחיל להשתפר.בזכות התבונה, הסבלנות והקסם של שלומית למדתי איך לקבל את הכאב הענק שנכנס לחיי ואיך לאזן את סערת הרגשות הפנימית שלי. כל שבוע הייתי מצפה בקוצר רוח למפגש עם שלומית אשר מילא אותי אנרגיות ונתן לי כלים להמשך הדרך. שלומית נתנה לי את אחת המתנות הכי גדולות שקיבלתי בחיי: מודעות לחיים שלי ולעצמי כאדם.

 

לנצח אודה לכם על התקופה המופלאה שהענתקם לי.. בזכותכם חזרתי לעמוד על הרגליים והתחלתי לתקשר עם האני הפנימי. 

 

פשוט תודה"

יערה הרוש, תל אביב:

פני 9.5 חודשים גיליתי שאני חולה בסרטן. ביום אחד החיים הרגילים שלי השתנו והטלטלו. הפסקתי לעבוד כמורה והתחלתי להקדיש את כוחותיי אך ורק לריפוי ולרווחה שלי ושל משפחתי. לצד הבדיקות המרובות, הסידורים הבירוקרטיים והטיפולים הכימותרפיים, התמודדתי עם חששות גדולים, חרדה, דאגה, תשישות והרגשה לא טובה. המצוקה היתה גדולה. 

ידעתי שיש להרבה אנשים ידע וכלים שעשויים לסייע לי בתקופה הזו, אך התקשיתי למצוא כוחות להתמודד עם עצם החשיפה אליהם; האם כדאי לשתות שמן כזה, לאכול ירקות כאלה, לעשות דיקור, הילינג, רפואה סינית וכו'. לא הייתי פנויה כלל לשמוע את היצע החכמה הזאת כי אי אפשר למלא מיכל שכבר מלא עד גדותיו. פשוט הנחתי לעצמי לגשת, לעשות ולהיות עם דברים שאני מכירה ורוצה.

 

באופן אינטואיטיבי, עוד בשלבי האבחון של המחלה, התחלתי לתרגל מדיטציה בעמותת תובנה ולקרוא ספרות בודהיסטית. משהו בידע הזה תמיד דיבר אליי, אך לא התעמקתי בו לכדי חוויה מתמשכת. אז הגעתי למספר מפגשים ולכל מקום ובדיקה לקחתי איתי ספר רוחני. מצאתי את עצמי קוראת בו כמו מתוך ספר תפילה. משפטים שאפשרו לי להרגיש נוח, שלאורם יכלתי לחייך ולהשתחרר מהפחד והלחץ. 

 

באותה עת הפסקתי ללכת למפגשים בקבוצה מחשש למערכת החיסונית שלי וקיוויתי שאצליח להמשיך ולפתח את המקום הרוחני בחיי בצורה אחרת. ואז שמעתי על עמותת 'אחד על אחד' ועל האפשרות לתרגול אישי.

לשמחתי נמצאה לי מתנדבת-  אפרת היקרה, שמהרגע הראשון התחברתי אליה ושמחתי על בואה. המורה הרוחנית הראשונה שלי. 

אפרת הגיעה לביתי פעם בשבוע, במסירות ושליחות, היתה איתי, שאלה, חנכה ולימדה את דרכי המדיטציה והגותה. עם הזמן ולאחר רצף מקוטע, הרגשתי שאני נוסעת בדרך על אופניים ללא גלגלי עזר. שאני מבינה מה עליי לעשות בכדי לנסוע בכוחות עצמי.

 

כיום, לאחר טיפולים של חצי שנה, החלמתי מהסרטן. אני ממשיכה לנסוע בדרך החיים על אופני באיזון מיטבי, עם עצירות למנוחה ונעילת האופניים במחסן לצורך הכרה וחקירת כלי תחבורה נוספים. אני ממשיכה להזין את עצמי בידע רוחני שמיטיב איתי; לקרוא אודות, להאזין ל, ולתרגל. 

בדרך הזו אני מוצאת את מקומי בעולם. וכמה שזה נהדר, להיות כך, להמשיך לנסוע על אופניי כך, ללמוד עוד ועוד איך להתמודד עוד ועוד עם כל מה שקורה ויקרה.

אני מודה מעומק לבי לאפרת ולעמותת 'אחד על אחד' שסייעו לי להתמודד עם הקושי הגדול שפקד אותי ופתחו בפניי את שערי הידע המסוים הזה. 

 

מי יתן וכל הברואים, ירגישו בריאות, חמלה ושמחה. תודה, תודה, תודה."

דפנה וייס, רעננה:

 

"לצוות מדיטציה אחד על אחד - השלום והברכה,

זה עתה ביצעתי את ההעברה הבנקאית של תרומתי לעמותה החשובה שזכיתי להסתייע בה בשעותיי הקשות מנשוא במהלך השנה האחרונה.

נראה לי שההגדרה ההולמת ביותר לפועלה של העמותה היקרה הזו, ובמשנה תוקף - למרב ראט, שליוותה אותי, ו״תרגמה״ ללשון המעשה את שליחותה - היא מלאכת קודש!   

הקשר החם עם מרב החל כבר במפגשנו הראשון, והוא העמיק והתעצם במהלך דרכנו המשותפת.  הודות לדרכה המיוחדת של מרב ללמדני את רזי המדיטציה - הן תיאורטית והן יישומית - בהקשרם הרחב , ובזכות ההבנה העמוקה והאמפתיה הרבה שהיא גילתה כלפיי במצבים הקשים כל כך שחוויתי, חשתי עד כמה המפגשים עימה היוו גורם משמעותי כל כך בשיקום שלי.

וכפי שכתבתי לה: ״כל מה שהענקת לי בטובך פתח לי צוהר לעולם ומלואו, ואני מאמינה שיגיע היום שבו אמשיך להעמיק ולהרחיב את הידע שלי בנושא, וכמובן - ליישמו באופן המיטבי. אני שבה ומודה לך, ולעולם אכיר לך תודה, הערכה והוקרה, שלא תסולא בפז.  את היית עבורי האדם הנכון,בזמן הנכון ובמקום הנכון!

ולכם, כל חברי צוות העמותה, שלוחה תודתי. על שכמותכם כתבה, כנראה, נעמי שמר את שירה: ״אנשים טובים באמצע הדרך...״ 

יישר כוח ע נ ק   לכולכם, וברכת דרך צלחה !   

מאחלת לכולכם בריאות איתנה, וחג אורים שמח! 

ש, אמא של שחר, בני יהודה:

 

"הפרוייקט אחד על אחד הוא אחד מהפרוייקטים הטובים בעיני לאנשים שמתמודדים עם מחלה ועם מצב של קושי וחוסר וודאות

אמיר הגיע אלינו ולימד את שחר למדוט, להתבונן במחשבות שלו, להרגע.

אני מרגישה שמשהו בשחר נרגע, הוא מאוד התחבר למדיטציות ואין לי ספק שזה לא רק בגלל האישיות והחוכמה של אמיר אלא כי הלימוד מרתק, עמוק ומשרה שלווה!

יש ללימוד של אמיר חלק בלתי נפרד בהחלמה של שחר -

בהכרה של שחר את עצמו ואת החיים, ובטוחה שלאחר שיחלים יצא לעולם עם כלים הרבה יותר טובים כמו יציבות, שלווה, מודעות ולב פתוח להתמודדות עם כל מה שיפגוש אותו בהמשך.

וכל הטוב הזה מגיע בהתנדבות מלאה ובעשיה מתוך רצון כנה וטהור לעשות טוב.

אין לי מילים להודות לכם על כך.

תודה"

 סתיו, חיפה:

 

"פגשתי את נועה שגרה ממש כמה רחובות מעליי ולמרות שהייתה לה אפשרות לבוא אליי העדפתי לצעוד אליה בכל שבוע גם בימים שהרגשתי פחות טוב בזמן הטיפולים. עצם היציאה מהבית כבר עשתה לי טוב :)

נועה הייתה שם בשבילי ללימוד המדיטציה וההקשבה פנימה ממש מהבסיס. 

היא הייתה שם בשבילי גם הרבה מעבר. היא הייתה לצידי לאורך כל התהליך הארוך שעברתי, בזמן הטיפולים ואפילו אחריהם, עם המחשבות המציפות ומנעד הרגשות ההפכפך שעברתי בתקופה האינטנסיבית הזו:  להיות עם חרדה או עם הודיה או מה שזה לא יהיה...

בכל מפגש ישבנו לכמה רגעים שהיה באפשרותי ובאיזה מנח שהיה באפשרותי ואחר כך היינו משוחחות קצת. 

עצם המפגש עם דמות יציבה וחיצונית, נתן לי עוגן בתקופה הזו. וכמובן היכולת החדשה שהיא לימדה אותי: להקשיב לגוף פנימה ולכל מה שרץ ומתחולל שם מסביב. כל זה תמך מאד ועזר לי להבין יותר כל פעם איפה אני, וחיזק את האמונה בגוף שלי וביכולת הבריאה וההבראה. 

 תודה מעומק הלב על כך שאפשרתם זאת! "

אושרית, תל אביב:

 

"בתוך אינספור הנסיונות האמיצים של אילנה להרפא את אביגיל, היית קרן אור. זה דימוי שחוק אבל אם נעצרים רגע  זה דימוי נהדר ומדויק.

הצעת את ההדרכה שלך לאילנה עם הרבה אומץ התמדה אמפתיה וללא תמורה.

את בטח יודעת מאילנה שרב הסביבה המטפלת היתה שונה.

אני באופן אישי רוצה להגיד לך תודה ואם היית לידי הייתי מחבקת אותך."

יהודית צור, תל אביב:

"מצאתי לנכון להרים לכם תרומה לאחר שנחשפתי לפעילות שלכם שיש בה שילוב של מקצוענות ברמה גבוהה

עם מרכיב של התנדבות ונתינה שלא על מנת לקבל פרס.

הושטת יד תומכת למי שזקוק לכך היא מעשה נאצל, מעורר השראה ומרגש.

על כך תבואו על הברכה וההוקרה.

ראוי לציין במיוחד את דר' יוסי לוס שנתן לי הדרכה לאורך תקופה ממושכת במקצועיות ובמסירות ראויים לציון.

דר' לוס פעל בהתנדבות והייתה לו תרומה משמעותי להתמודדות שלי עם מצבי הבריאותי ולתהליך החלמתי."

מעיין, רחובות:

 

"לקראת סיום טיפולי הכימותרפיה מצאתי פלאייר שלכם מונח על השולחן בבית החולים, כאילו חיכה רק לי.

קצת התמהמתי עד שיצרתי קשר ולבסוף זה קרה.

חיברתם אותי עם עודד, איש יקר וטוב, מלא חכמה, ידע וניסיון.

המפגשים עימו היו מעין קרש הצלה אחרי שנה כל כך אינטנסיבית שבה לא ידעתי ו/או הצלחתי להחזיק ולהתמודד עם שלל הרגשות וההתמודדות היומיומית עם מה שחוויתי ומה שנשאר.

פגישות המיינדפולנס בעצם הצילו אותי, לימדו אותי מרווח לנשימה, הקשבה והכלה של עצמי.

במרחק הזמן אני מרגישה שזה היה הכלי הכי טוב שאיתו יכולתי להעזר להתמודד. יחד עם האמפתיה, הניסיון והחיוך של עודד זה הפך למושלם.

יש מקום חם בליבי למפגשים המיינדפולנס עם עודד, שהכיל, הקשיב ולימד והפך הכל לחוויה טובה ונעימה.

תודה לכם על פועלם,

תודה על הפלאייר שמצאתי, ממש כמו נס אחד מיני רבים."

 

יוליה, מודיעין:

"אני אסירת תודה לתוכנית ״אחד על אחד״ אשר עזרה לי לחזור למדיטציה יומיומית. 

כששכבתי בבתי חולים, לפני ואחרי ניתוח ראש שעברתי לאחרונה, הייתי כל הזמן מרוכזת בלא ליפול לעולמות אפלים - תוקפנות, רחמים עצמיים, עלבונות וכו׳. ושמרתי על החיובי קטן הודות לויפאסנה, תפילות, זכרונות נעימים על אנשים, אירועים, ספרים וסרטים נפלאים. אך כשחזרתי הביתה הפסקתי בהדרגה להתרכז ברגשותיי והתחלתי להיכנס לאפתיה, עלבונות, עצבנות. מיד כשהופיע יואב קווה, המתנדב עם המדיטציה, נזכרתי כמה זה חשוב - להתמקד אפילו חצי שעה ביום באהבה, חמלה והודיה לכל היצורים החיים. התחלתי לעשות מדיטציה כל יום והשמחה והשלווה חוזרות אלי. והעולם נראה שונה לגמרי. תודה ענקית-ענקית!